fbpx

FaceTime tani vjen ndryshe, provojeni…

d7137498281d83537ec0c96b9833d7f0-630x420-1.jpg

Kompania Apple ka njoftuar përditësimet më të fundit të aplikacionit FaceTime, duke e bërë atë të përputhshëm me pajisjet Android dhe Windows dhe duke shtuar aftësinë për të telefonuar me më shumë njerëz.

Përditësimet u ilustruara në Konferencën Botërore të Zhvilluesve të hapur nga CEO Tim Cook, e vënë kompaninë Apple në një konkurrencë më të drejtpërdrejtë me kompani si Zoom, e cila u rrit ndjeshëm gjatë pandemisë.Kompania ka shtuar gjithashtu mundësi të tjera, të tilla si përmirësimet e audios dhe mjegullimin e sfondit, të cilat sipas Craig Federighi, nënkryetari i vjetër i softuerit të Apple, do të lejojnë thirrjet me video për të kapur nuancat e një bisede personalisht.

Me përditësimin e ardhshëm të softuerit do të jeni në gjendje të ndani muzikë, filma ose ekranin tuaj.

REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303