29.5 C
Tirana
E enjte, 18 Korrik, 2024

TË FUNDIT

Finlanda i lejon punonjësit të flenë në punë

spot_img

Mund të duket qesharake ose aspak e besueshme për ne që jetojmë në Shqipëri.

Mund tiu ketë ndodhur shpesh të ndiheni të lodhur dhe pa fuqi në punë, ose tiu ketë kapur dëshira të flini pak.

Në Finlandë njerëzit nëse ndihen të përgjumur ose të lodhur mund të marrin një sy gjum në punë.

Sigurisht që kjo nuk duhet të zgjasë shumë por atyre iu lejohet të pushojnë disa minuta dhe kjo është një mënyrë e cila rrit produktivitetin në punë.

Stresi ndikon në performancën tuaj dhe shumë kompani po ndjekin një strategji interesante duke siguruar disa dhoma të qeta ku punëtorët mund të shkojnë, të qetësohen dhe të marrin një sy gjumë.

Kjo gjë është vërtetuar shkencërisht që gjumi na bën mirë për shëndetin dhe më energjik.

Kështuqë nëse ndiheni pak të lodhur tani dini se çfarë ti thoni shefit apo shefes tuaj./real-news.tv

spot_img

Latest Posts

spot_img

Më të lexuarat