FOTO / Përplasi 16-vjeçarin dhe u largua, arrestohet drejtuesi i mjetit

Dy ditë pas aksidentit të rëndë që ndodhi në Kukës, ku një automjet përplasi 16-vjeçarin F.Pepa, policia ka bërë të mundur identifikimin dhe arrestimin e drejtuesi të mjetit.

Për arsye të paqarta policia nuk ka dhënë asnjë njoftim përkatës mbi identitetin e drejtuesin e mjeti, i cili shkaktoi aksidentin me pasoja të rënda në aksin rrugor Kukës-Bicaj.

Ndërkohë 16-vjeçari vijon të jetë në gjendje kritike për jetën në spital.