fbpx

GjK pezullon gjykimin për 30 Qershorin, do t’i drejtohet “Venecias”

gjykata-kushtetuese-1.jpg

Gjykata Kushtetuese nuk mori vendim këtë mërkurë për çështjen e zgjedhjeve të 30 Qershorit në vitin 2019 dhe vendosi pezullimin e gjykimit.

Real News raporton se Gjykata Kushtetuese ka vendosur që t’i drejtohet Komisionit të Venecias për këshillim dhe më vonë për t’u shprehur me një vendim.

Advertisement
REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303