31.5 C
Tirana
E premte, 12 Korrik, 2024

TË FUNDIT

Gjoba e UEFA-s, Ronaldo e shlyen në vetëm… 120 minuta

spot_img

Vetëm një gjobë për Ronaldon. Tifozët bardhezinj mund të marrin frymë të çliruar. CR7 do të luajë në çerekfinalet e Championsit ndaj Ajaksit. UEFA ka përdorur për sulmuesin e Juventusit të njëjtën valë ndëshkimi si për Simeonen, 20 mijë euro. Një shifër shumë e lartë për pjesën dërrmuese të njerëzve, por jo për portugezin, që atë gjobë e shlyen me pagën e 120 minutave.

Sepse sipas të dhënave të fundit të shpërndara nga Forbes, Ronaldo ka fituar në total 95 milionë euro në vitin e fundit. Llogaritë bëhenn lehtësisht. Për të paguar gjobën e UEFA-s, atij i mjaftojnë 12 minuta.

CR7, në një muaj ka fituar 7.93 milionë euro, në 24 orë 264 mijë euro dhe 11 mijë euro për një orë. Ndaj për 20 mijë euro i mjaftojnë më pak se 120 minuta. Në klasifikimin special të Forbes, CR7 është pas boksierit amerikan Flojd Mejuethër (250 mln euro) dhe Lionel Mesit (96 mln euro).

spot_img

Latest Posts

spot_img

Më të lexuarat