33.5 C
Tirana
E mërkurë, 17 Korrik, 2024

TË FUNDIT

Goditen 4 grupe kriminale, 27 në pranga, mes tyre 21 shqiptarë

spot_img

Pas një operacioni anti-kanabis i shtrirë në Shqipëri dhe në Itali janë goditur katër grupe kriminale, ndërsa  27 persona kanë përfunduar në pranga.

Sipas mediave italiane mes 27 të arrestuarve, 21 janë shqiptarë 6 të tjerë janë shtetas italianë.

Këto grupe kriminale kishin si bazë qendrore Lecen dhe veprimtarinë e tyre të  trafikimit  në disa qytetet të tjera si Kalabri, Toscana, Emilia Romagna, Sicili, Liguria dhe Lombardia.

Arrestimi i 27 trafikantëve është bërë në bashkëpunim mes policisë shqiptare dhe Guardia Di Finanza dhe hetimet kanë zgjatur më shumë se dy vite.

spot_img

Latest Posts

spot_img

Më të lexuarat