24.5 C
Tirana
E mërkurë, 24 Korrik, 2024

TË FUNDIT

Grabisnin banesa në Itali, në pranga 4 shqiptarë

spot_img

4 shqiptarë kanë rënë në pranga nga policia italiane, pasi grabisnin banesa kryesisht në zonën e Toskanës.

Mësohet se 4 të arrestuarit janë të moshave nga 31 deri 34 vjeç.

Ata kryenin aktivitetin e tyre në Toskanë por edhe në zona të tjera, ku vidhnin sende me vlerë, por bëhet me dije se shqiptarët grabisnin edhe automjete të shtrenjta.

Autoritetet bëjnë me dije se shqiptarët kanë grabitur edhe në komunat Fiesole, Pontassieve, Bagno a Ripoli, në krahinën e Firences, në Montescudaio (Pisa ), Terriçiola (Pisa) dhe Collesalvetti (Livorno).

spot_img

Latest Posts

spot_img

Më të lexuarat