fbpx

Grabiste portofolat e pacientëve në spital, kapet 62-vjeçari

fier-urgjenca-601x450.jpg

Është arrestuar një 62-vjeçar, i cili grabiste pacientët dhe të moshuarit në Urgjencën e Spitalit të Fierit.

Bëhet me dije se 62-vjeçari vidhte portofolat e të moshuarve, ku nga hetimet e policisë deri më tani rezultojnë 3 vjedhje.

Autoritetet kanë zhvilluar një operacion prej 1 muaji, ku identifikuan dhe arrestuan Nikollaq Liçin, banues në Kuçovë.

62-vjeçari është konsideruar si ‘tmerri’ i pacientëve në spitalin rajonal të Fierit.

Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Fier për veprën penale “Vjedhja”./real-news.tv

REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303