30.5 C
Tirana
E enjte, 18 Korrik, 2024

TË FUNDIT

Haradinaj s’heq dorë: E duam SHBA-në, por taksa nuk lëviz

spot_img

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj pas përfundimit të takimit me krerët e shtetit dhe disa ministra të kabinetit qeveritar, ka dhënë detaje për temat që u diskutuan.

Ai ka thënë se në takim u folën të gjitha zhvillimet e fundit në vend.  “Sot kam pasur takim me ambasadorin amerikan, Philip Kosnett, për të cilin kam respekt, është njëri i zoti dhe i përfaqëson më së miri Amerikën.

Ai ka kërkuar dhe ka sugjeruar që të pezullohet taksa, e ne kemi pasur rastin edhe të tregojmë se e duam Amerikën, por nuk i nënshtrohemi Rusisë dhe Serbisë”, ka theksuar Haradinaj./real-news.tv/

spot_img

Latest Posts

spot_img

Më të lexuarat