fbpx

Haradinaj shkarkon ministrin serb

lista-serbe-770x433.jpg

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka firmosur sot vendimin për të shkarkuar nga detyra ministrin e Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural, Nenad Rikalo, i cili vinte nga radhwt e Listws serbe.

“Sot kam marrë vendim dhe kam liruar nga detyra Ministrin e Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural, Nenad Rikalo. Z.Rikalo i shprehi falënderim për bashkëpunim gjatë kohës sa ishte aktiv si ministër në Qeverinë e Kosovës. Në proceset politike para vetes, do të respektoj angazhimin e secilit. Ministri Rikalo ishte ministër i respektuar në Qeverinë e Republikës së Kosovës. ashkëpunimi me përfaqësuesit e të gjitha komuniteteve dhe përfaqësuesit e komunitetit serb, do të vazhdon palëkundur. RH”, ka shkruar Haradinaj nw rrjetet sociale.

Pas vendimit të kryeministrit Ramush Haradinaj që ta shkarkojë ministrin e Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural, Nenad Rikalo, ka reaguar Lista Serbe, duke cilësuar si Qeveria e Kosovës nuk ka legjitimitet. /real-news.tv/

Advertisement
REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303