fbpx

Hidhen sot në qarkullim 2 kartmonedhat e reja (Foto)

hidh.jpg

Do të hidhen sot në qarkullim dy kartmonedhat e reja, 500 dhe 2000 lekë.

Sikurse shihet dhe në foton e mëposhtme, në dizajnin e kartmonedhave nuk do të ketë ndryshime thelbësore. Megjithatë do të ketë disa ndryshime lidhur me ngjyrën e letrës dhe hapësirën mes tyre. Por ky nuk është ndryshimi i vetëm që ka ndodhur së fundmi me monedhat shqiptare, pasi në qershor të 2021 u hodhën në qarkullim edhe 2 prerje të tjera, ato 1,000 dhe 10,000 Lekë.

Advertisement
REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303