21.5 C
Tirana
E diel, 26 Maj, 2024

TË FUNDIT

Humbën mes maleve në Devoll, banorët dhe policia gjejnë sirianin me vajzën e mitur

spot_img

Policia, FRONTEX-it dhe banorët e zonës në Devoll u kanë ardhur në ndihmë një siriani dhe vajzës së tij të mitur që humbën rrugën mes maleve në Moravë.Pas disa orë kërkimesh bënë të mundur gjetjen e vajzës së mitur 11-vjeçare dhe babait të saj, M. A., 28 vjeç nga Siria.Ata janë transportuar në Spitalin e Korçës për ndihmë mjekësore dhe ndodhen jashtë rrezikut për jetën.I ati me të bijën u larguan nga atdheu i tyre për një jetë më të mirë në Europë dhe Shqipërinë e përdorin si trampolinë për të kaluar në vendet e BE-së.

spot_img

Latest Posts

spot_img

Më të lexuarat