33.5 C
Tirana
E martë, 16 Korrik, 2024

TË FUNDIT

Humbi këmbën, zgjohet nga koma fëmija shqiptar

spot_img

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur para dy javësh në Marostica të Italisë, ku një fëmijë shqiptar pësoi një aksident të rëndë duke u përplasur nga një kamion.

Si pasojë e aksidentit, 1-vjeçari humbi këmbën dhe ra në koma.

Por vetëm ditën e djeshme, 1-vjeçari ka arritur të zgjohet nga koma dhe të ndodhet në një gjendje paska më të stabilizuar.

Nga ana tjetër, mjekët po punojnë për të konstatuar dëmtimet psikologjike të fëmijës, ndërkohë përdorimi i ilaçeve qetësuese ka ndaluar./real-news.tv

spot_img

Latest Posts

spot_img

Më të lexuarat