I kërkuar për vrasje, kapet pas 7 vitesh shqiptari në Greqi

Një 29-vjeçar shqiptar ka rënë në pranga e policisë greke orët e para të mëngjesit të sotëm në Spartë.

I riu shqiptar rezulton të jetë i shpallur në kërkim ndërkombëtar pasi akuzohet për vrasje me paramendim të kryer më 4 tetor të vitit 2012 në Shqipëri.

Sipas polciisë greke ishte prej vite i paligjshëm në Greqi.

Tashmë Shqiptari do të paraqitet në prokurorinë e Apelit në Nalfplion dhe me shumë gjasa do të ekstradohet drejt Shqipërisë për tu përballur m akuzat e vrasjes.