31.5 C
Tirana
E premte, 12 Korrik, 2024

TË FUNDIT

Ish-shefit të fushatës së Trump i shtohet dënimi

spot_img

Dënimit të ish-shefit të fushatës së Trump, Paul Manafort i janë shtuar edhe 43 muaj në lidhje me akuzat që rrjedhin nga hetimi i nisur nga Mueller për lidhjet me Rusinë.

Ky dënim vjen një javë pasi 69 vjeçari u dënua me 47 muaj burg për mashtrim në një çështje tjetër.

Manafort i  tha Gjykatës Federale në Washington se ai ishte penduar për veprimet e tij dhe kërkoi ndjesë.

”Më vjen keq për veprimet që kam bërë dhe aktivitetet e përfshira që na sollën sot këtu”-tha Manafort i cili qëndronte i ulur në një karrige me rrota./real-news.tv/

spot_img

Latest Posts

spot_img

Më të lexuarat