fbpx

Itali, arrestohet shqiptari që vodhi rrobat në qendrën tregtare

qendertregatre.png

Një shqiptar 24-vjeçar është arrestuar nga policia italiane, e Latina, nën akuzën e vjedhjes së rëndë.

Mediet e huaja bëjnë me dije se shqiptari kishte vjedhur disa veshjeve nga qendra tregtare Panorama, vlera e së cilës shkonte deri në 234 euro.

Shqiptari kishte tentuar të largohej nga qendra tregtare pa paguar, por si ishte denoncuar nga siguria e qendrës.

Policia bllokoi menjëherë djalin dhe mallrat e vjedhura të gjetura, iu dhuruan pronarit të ligjshëm.

Advertisement
REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303