fbpx

Iu futej në shtëpi dhe i vidhte sendet me vlerë, kjo femër u kap sot nga policia

pollll.jpg

Policia e Durrësit ka arrestuar një 32-vjeçare nga Tirana, e cila ishte kthyer në makthin e pushuesve.

Në pranga ka rënë shtetasja G. L., e cila hynte në banesat e pushuesve dhe iu merrte sende me vlerë. Nga hetimet, policia ka arritur të zbardhë dy vjedhje me protagoniste 32-vjeçaren, si dhe dy raste të tjera të mbetura në tentativë.

Njoftimi i policisë:

Specialistët për Krimet në Stacionin e Policisë Plazh, në kuadër të rritjes së sigurisë së qytetarëve dhe pushuesve gjatë sezonit turistik, kanë bërë të mundur arrestimin e një shtetaseje, e cila hynte në banesat e pushuesve dhe i merrte sende me vlerë.

Është vënë në pranga shtetasja G.L., 32 vjeçe, banuese në Tiranë.

Nga veprimet hetimore të kryera dyshohet se shtetasja e mësipërme është autore e 2 vjedhjeve dhe e 2 rasteve të tjera të tentativës për vjedhje, konkretisht:

  • Më datë 25.08.2019, në lagjen Nr.13, dyshohet se ka hyrë në banesën e shtetases M.B. dhe ka marrë një çantë, në të cilën kishte dokumente personale dhe vlera monetare.
  • Më datë 25.08.2019, në lagjen Nr.13, dyshohet se ka tentuar të vjedhë banesën e shtetasit A.D.
  • Më datë 26.08.2019, në lagjen Nr.13, dyshohet se është futur në banesën e shtetasit L. A., banues në Kosovë dhe i ka marrë çantën e dorës.
  • Më datë 26.08.2019, në lagjen Nr.13, dyshohet se është futur në banesën e shtetases L. B. dhe ka tentuar të marrë çelësat e banesës.

Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Durrës, për veprime të mëtejshme, për veprën penale “Vjedhja”.

Advertisement
REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303