fbpx

Kapen 21 refugjatë në Kapshticë, mes tyre edhe fëmijë

refugjatet1.jpg

Ditën e sotme janë kapur 21 refugjatë në fshatin Trestenik në Kapshticë. Mes tyre ka burra, gra dhe fëmijë.

Trembëdhjetë prej refugjatëve të kapur janë anëtarë të së njëjtës familje. Refugjatët janë marokenë, sirianë dhe irakian.

Gjatë muajit shtator ka pasur dyndje të hyrjes së refugjatëve, kryesisht në dy fshatrat kufitarë, Trestenik dhe Vernik.

 

REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303