30.5 C
Tirana
E enjte, 18 Korrik, 2024

TË FUNDIT

Kapet në Rinas indiani i shpallur në kërkim ndërkombëtar

spot_img

Policia ka arrestuar në Rinas një indian të shpallur në kërkim nga shteti i Indisë, për pastrim parash.  Në prangat e uniformave blu ra 59 vjeçari me iniciale H. P., lindur në Indi dhe banues në Nigeri.

Ai u arrestua me qëllim ekstradimi drejt Indisë. “Interpol Tirana në bashkëpunim me shërbimet e Policisë Rinas arrestuan provizorisht shtetasin indian me inciale H. P., në aeroportin e Rinasit në dalje nga territori i Republikës së Shqipërisë pasi ishte person i shpallur në kërkim ndërkombëtar nga Interpol New Delhi/ Indi,“-raporton policia.

Gjykata Patiala House/New Delhi, ka lëshuar urdhër arresti ndaj 59-vjeçarit për veprën penale “Pastrimi i parave”, parashikuar nga nenet 3 dhe 4 të “Ligjit për Parandalimin e Pastrimit të Parave”.

Veprimet e mëtejshme për ekstradimin e tij do të kryhen nga ZQK Interpol Tirana.

spot_img

Latest Posts

spot_img

Më të lexuarat