23.5 C
Tirana
E diel, 21 Korrik, 2024

TË FUNDIT

Kardinali australian dënohet me 6 vite burg për abuzim seksual me fëmijët

spot_img

Kardinali australian, George Pell, zyrtari më i lartë i Kishës Katolike i shpallur fajtor për abuzim seksual me fëmijët, u dënua me gjashtë vite burg.

George Pell, 77 vjeçar, u shpall fajtor në dhjetor të vitit të kaluar për përdhunimin e një 13 vjeçari, pjesëtar u korit të kishës dhe sjellje të pahijshme me djaloshin dhe një mik të tij po ashtu 13 vjeç në vitin 1996. Sulmi ndodhi disa muaj pasi që kardinali Pell u bë arqipeshkv i dioqezës së Melbournit.

George Pell i ka mohuar akuzat dhe së bashku me avokatin e tij po mendojnë të apelojnë vendimin e gjykatës./real-news.tv/

spot_img

Latest Posts

spot_img

Më të lexuarat