20.5 C
Tirana
E martë, 21 Maj, 2024

TË FUNDIT

“Kemi bërë s*ks të egër, nuk e kam goditur” Akuzohet për dhunë në familje, dënohet me 8 muaj burg 44-vjeçari në Selanik

spot_img

“Kemi bërë seks të egër, nuk e kam goditur”, deklaroi para trupës gjykuese 44-vjeçari i dënuar me tetë muaj burg,.

Ai e rrahu për vdekje partneren e tij 24-vjeçare disa ditë pasi ajo solli në jetë fëmijën e tyre dhe tre muaj më vonë e kërcënoi se do ta vriste nëse ajo nuk tërhiqte denoncimin për dhunë në familje ndaj tij.

Si pasojë, gruaja duhet të procedojë me një kallëzim të ri dhe të ulet në “stolin” e Gjykatës Penale Njëanëtarëshe të Selanikut. 44-vjeçari  u shpall fajtor për kanosje dhe fyerje në familje dhe u dënua me tetë muaj burg.

Sipas aktakuzës dhe asaj që e reja ka dëshmuar në gjykatë, ngjarja e fundit ka ndodhur më 29 prill, kur ajo është takuar me 44-vjeçarin për ta çuar fëmijën e tyre te mjeku.

Gjatë kthimit i ka kërkuar të tërheqë padinë që ajo ka ngritur kundër tij për dëmtim të rrezikshëm trupor dhe kur ajo ka refuzuar duke u shpjeguar se nuk e donte dhe se po ndiqej sipas detyrës zyrtare, atëherë i pandehuri e ka sulmuar verbalisht dhe e ka kërcënuar.

“Ai më kërkoi të gënjej në gjykatë se nuk ishim në një lidhje, por se jemi takuar vetëm dy herë dhe kështu erdhi shtatzënia. I thashë “është i ndaluar” dhe më pas ai u çmend, filloi të bërtasë para fëmijës. ”Nëse nuk e kthen mbrapsht do të shkatërroj gjithçka që ke dhe nuk ke, nuk është kërcënim, është paralajmërim. Do të shihni se çfarë do të ndodhë me ju”, janë vetëm disa nga gjërat që më tha. Ndjej frikë të madhe dhe jam i sigurt se ky njeri do të më lëndojë mua dhe fëmijën tim. Nuk kam frikë vetëm për jetën time, por edhe për jetën e fëmijës tim. Jam i bindur se ky njeri do të hakmerret me mua në një moment. E konsideroj të rrezikshëm”, dëshmoi 24-vjeçari.

Duke folur për rrahjen që pretendonte se kishte marrë nga të akuzuarit, vetëm dy javë pasi solli në jetë fëmijën e tyre, gruaja u tha gjyqtarëve se kjo ka ndodhur më 14 shkurt, kur ata ndodheshin në shtëpinë e 44-vjeçarit.

“Kishim një lidhje për tre vite por nuk jetonim bashkë, rrinim disa mbrëmje bashkë. Atë ditë u takuam në shtëpinë e tij dhe më rrahu shumë keq. Më goditi shumë furishëm, ishte gjithmonë agresiv, por herën e parë më goditi. Në të kaluarën më shante dhe kërcënonte. Më pas thirra policinë dhe më pas u ekzaminova nga një mjek. E kam denoncuar të nesërmen dhe është bërë dosje”, tha 24-vjeçarja, duke theksuar se rasti konkret është në pritje të gjykimit.

Në kërkim të faljes, i pandehuri ka pohuar se ai dhe ish-partnerja e tij kanë pasur zënka të shpeshta pasi kur ishin në një lidhje ai ishte i martuar, kishte dy fëmijë me gruan e tij dhe duke pasur parasysh këtë. dhe diferenca në moshë, ai nuk dëshironte që e reja të mbante fëmijën që mbante.

“Përpiqem t’i afrohem sërish për fëmijën tonë, por ajo largohet. Është gënjeshtër që e kam kërcënuar, e pranoj që i kam kërkuar të tërheqë ankesën. U njohëm kur isha i martuar dhe patëm një lidhje. Ajo po mbaronte universitetin dhe do të bënte studimet pasuniversitare jashtë shtetit, nuk doja martesa dhe lidhje serioze. Në fillim nuk e mbështeta vendimin e saj për të mbajtur fëmijën sepse kam dy vajza nga martesa ime dhe për këtë arsye ajo më divorcoi”, tha fillimisht ai, ndërsa më pas dha versionin e tij për ngjarjen me rrahjen që 24-vjeçari” -u ankua plaku.

“Në përgjithësi, ne kishim një jetë shumë intensive dashurie dhe më 14 shkurt, ditën e të dashuruarve, ai erdhi në shtëpinë time për të kaluar një kohë të mirë. Gjithçka kishte të bënte me seksin dhe jo si e thotë ajo. Ne gjithmonë bënim seks të egër, asaj i pëlqente kjo, ashtu siç bëri atë ditë. Gruaja është e fiksuar pas meje, prandaj e mbajti fëmijën. Ne u grindëm sepse ajo pa disa mesazhe në celularin tim dhe sapo e përzua, ajo zbriti poshtë, thirri policinë dhe tha se e godita”, tha ai.

Bëhet e ditur se çështja lidhur me denoncimin e 24-vjeçares për rrahjen e saj nga i pandehuri pritet të shqyrtohet në periudhën e ardhshme.

spot_img

Latest Posts

spot_img

Më të lexuarat