fbpx

Kërkuan të zhvillohet mbledhja e Këshillit të Mandateve, Nikolla i përgjigjet grupit të PD: S’ka objekt shqyrtimi…

lindita-nikolla-2.jpg

Mbrëmjen e sotme kryetarja e Kuvendit Lindita Nikolla i është përgjigjur deputetëve të Partisë Demokratike të cilët kërkuan që mbledhja e Këshillit të Mandateve të zhvillohet. Kërkesa e deputetëve erdhi pasi Nikolla njoftoi se mbledhja është anuluar për shkak se Alqi Bllako dorëzoi mandatin.

Kryeparlamentarja sqaron se deputeti dorëzoi vetë mandatin dhe për këtë arsye mbledhja nuk është mbajtur, pasi s’ka objekt shqyrtimi.

Advertisement
REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303