fbpx

Këto janë shenjat më të mira dhe më të këqija të horoskopit

Horoskopi-751x405-1.png

Çdo shenjë ka virtytet dhe të metat e saj. Në bazë të karakteristikave, astrologët pohojnë se cilat janë shenjat më të mira dhe të këqija të horoskopit. Shenjat që konsiderohen si më të mira
12. Ujori
Sipas mendimit të krijuar të ekspertëve të astrologjisë, Ujori konsiderohet si një nga shenjat më të vlerësuara të të gjithë horoskopit, madje edhe më i respektuari nga të gjithë. Kjo shenjë është në radhë të parë sepse urren diskutimet e pakuptimta dhe ngre tonin vetëm kur ndjen se nuk ka rrugë tjetër. Ujorit nuk ju pëlqen të dominojnë dhe në përgjithësi janë shumë pozitivë, ndaj janë shumë të mirë në dëgjimin e të tjerëve.
11.Virgjëresha
Virgjëresha është në vendin e dytë në këtë listë, sepse të lindurit në këtë shenjë ndiejnë respekt të madh për të tjerët dhe identifikohen lehtësisht me njerëzit që vuajnë, prandaj zakonisht janë të vëmendshëm dhe shumë të sjellshëm. Por nëse dikush fillon të ndërhyjë shumë në biznesin ose jetën e saj private, sigurisht që do të bëhet nervoze dhe do t’i tregojë mosmiratimin dhe zemërimin e saj. Megjithatë, ata shpesh do të pushojnë së zemëruari sepse nuk i pëlqejnë konfliktet.
10. Peshorja
Ata që e njohin mirë Peshoren do ta dinë se të lindurit në këtë shenjë janë të qetë, të shoqërueshëm dhe të durueshëm. Por, duhet të keni kujdes me Peshoren, sepse ato kanë një anë mjaft të errët që nuk do të ngurrojnë ta shfaqin sa herë që të ndiejnë nevojën për të. Kur nuk ndihen rehat ose ndihen të pasigurt, Peshorja di të tërhiqet si nga familja ashtu edhe nga miqtë dhe të bëhet shumë e mbyllur dhe e zymtë.
9.Shigjetari
Të lindurit në shenjën e Shigjetarit zakonisht kanë një temperament të mirë, por mos lejoni që kjo t’ju mashtrojë. Nervozizmi i kap lehtësisht. Dhe kur ndihen nervozë, priren t’u tregojnë njerëzve përreth të gjitha gjërat e këqija që mendojnë për ta. E mira e Shigjetarit është se ata nuk janë të prirur të zemërohen me dikë për një kohë të gjatë dhe nuk e mbajnë inatin.
8. Demi
Rrallëherë ndonjë shenjë është kaq kokëfortë sa Demi. Dhe kur një ide u vjen në mendje, ata janë në gjendje t’i bëjnë njerëzit përreth tyre të punojnë për qëllimin e tyre personal. Në shumicën e rasteve demat e bëjnë automatikisht, nuk kanë mendime të liga, por megjithatë personat që punojnë me ta duhet të jenë të kujdesshëm me ta. Ajo që shumëkujt nuk i pëlqen te kjo shenjë është se nuk e pranojnë gabimin e tyre edhe kur është fare e qartë se kanë gabuar.
7. Demi
Dashi zakonisht nuk konsiderohet i papritur apo i zemëruar, por ata janë të aftë për një krizë nervore të vërtetë, kinematografike dhe kur vëreni tek Dashi se sistemi po shembet, është më mirë të ikni. Gjatë një krizë nervore, Dashi nuk zgjedh, ai do t’u tregojë të gjithëve gjithçka, do të lëndojë njerëzit e afërt duke qëlluar mbi frikën ose sekretet e tyre më të mëdha. Kur qetësohen, zakonisht u vjen shumë keq dhe janë gati të pendohen dhe të kërkojnë falje.
Shenjat që konsiderohen si më të këqija
6. Luani
Luanët janë paksa ekstremë humori i tyre ndryshon shpejt, dhe ata mund të jenë shumë bujarë ose jashtëzakonisht mizorë. Ata nuk mund të dëgjojnë as një opinion të ndryshëm nga i tyri, por mundësia për t’i vërtetuar të drejtën tregon se sa i vogël mund të jetë Luani. Ata janë shumë autoritativë dhe duan të menaxhojnë mjedisin e tyre, dhe ndonjëherë dinë të sillen si diktatorë. Për shkak të një deklarate apo opinioni krejtësisht të parëndësishëm dhe të vogël, ata janë në gjendje ta kthejnë gjithë botën kundër njeriut që guxoi t’i kundërvihej.
5. Binjakët
Edhe pse kanë shumë karakteristika pozitive, Binjakët janë ndër 5 shenjat më të pakëndshme të zodiakut. Në një mjedis familjar pa rrezik, Binjakët janë të sjellshëm dhe të butë, por kur diçka nuk shkon sipas planit, zemërimi i tyre shpërthen dhe ata veprojnë sikur e gjithë bota është kthyer kundër tyre. Pastaj ato bëhen të padurueshëm. Nuk ka gri tek Binjakët, është ose e zezë ose e bardhë.
4. Bricjapi
Bricjapët janë shenja e katërt më e keqe në horoskop, kryesisht për shkak të krenarisë së tyre, ndonjëherë të tepruar. Veç kësaj, për ta është tipike që të përjashtohen nga biseda dhe kur vendosin të bashkohen sërish, e marrin temën në një drejtim krejtësisht të ri dhe të parëndësishëm, duke i lënë bashkëbiseduesit të hutuar. Kur nuk e pëlqejnë mjedisin e tyre ose janë të pakëndshëm, bëhen të padurueshëm dhe pa shumë mundim zemërojnë apo ofendojnë njerëzit përreth tyre. Askujt nuk i pëlqen kjo sjellje e tmerrshme, ndaj nuk është çudi që Bricjapi është në vendin e katërt.
3.Peshqit
Shumë njerëz do të thonë se Peshqit janë shumë të pakëndshëm. Ata janë të prirur ndaj ekstremeve, ndaj njerëzit rreth tyre shpesh dyshojnë se janë bipolarë. Ata janë gjithashtu shumë të paparashikueshëm, por jo në një mënyrë të mirë. Fatkeqësisht, ai i befason të dashurit e tij më shpesh në një mënyrë të keqe sesa në një mënyrë të mirë. Për t’i bërë gjërat edhe më keq, ata janë shumë të ndjeshëm dhe kur dikush i lëndon ata do t’i bëjnë të kalojnë nëpër ferr për të korrigjuar “gabimet e tyre” dhe për t’u kthyer në mëshirën e tyre.
2. Gaforrja
Nëse Gaforrja thjesht mendon se dikush po luan me të ose se e ka lënduar qëllimisht, bëhet toksik dhe tenton të shkojë shumë larg për t’u hakmarrë dhe “të lajë borxhin”. Si një shtesë gazmore, ata kanë aftësi fantastike në planifikimin dhe kryerjen e hakmarrjes, e cila është pjesë e anës së errët të personalitetit të tyre. Ata shpesh përdorin humor të zi, të vetëdijshëm se në mënyrë indirekte do të lëndojë njerëzit që i rrethojnë, gjë që ndonjëherë do të shkaktojë konfliktet e dëshiruara. Mizoria e tyre e theksuar i largon njerëzit nga shoqëria dhe jeta e tyre dhe për këtë arsye ata meritojnë vendin e dytë në këtë listë.
1. Akrepi
Kampionia e vërtetë mes shenjave të pakëndshme dhe të liga, Akrepi, tashmë egoist dhe negativ, shpesh tërhiqet nga njerëzit në shoqërinë e të cilëve nuk ka rehat, por kjo nuk do të thotë se nuk do t’i përgojojë me hollësi këta njerëz. Kur Akrepi nervozohet, është më mirë të tërhiqeni dhe ta lini atë të merret vetë me të, sepse nëse përpiqeni ta ndihmoni, ai thjesht do të bjerë mbi ju dhe do t’ju lëndojë. Nga qetësia e tyre vjen edhe mizoria e tyre. Nëse mendojnë se nuk ia vlen që të shpenzojnë kohë për një person të caktuar, largohen përgjithmonë.

Advertisement
REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303