fbpx

Këto shenja të horoskopit nuk janë bërë për të qëndruar me njëra-tjetrën

horoskopi.png

Dashi me Luanin

Dashi krenar dhe i pavarur do ta ketë shumë të vështirë të tolerojë sjelljen pothuajse fëminore të Luanit të pashëm. Luani, nga ana e tij, do të kërkojë vazhdimisht konfirmim nga të tjerët, diçka që vetëm mund të zemërojë Dashin intensivisht emocional. Në këtë marrëdhënie, problemi zakonisht fillon me Luanin, i cili e ka të vështirë të bashkëjetojë me një partner kaq dinamik, i cili padashje i shkakton atij një pasiguri të madhe.

 

Akrepi me Binjakët

Binjakët janë ndoshta i vetmi përfaqësues i zodiakut që mund të arrijë të vendosë në rregull Akrepin shpërthyes. Megjithatë, për fat të keq, tendenca e tij për të kërkuar gjithmonë më shumë se sa mund të japë, e bën Akrepin të tregojë thumbimin e tij herët dhe të vendosë ta gjejë pasurinë e tij diku tjetër. Zakonisht, për sa i përket kombinimit specifik të shenjave të horoskopit, ndarja vjen pas shumë grindjeve për shkak të pabesisë së Binjakëve të paqëndrueshëm.

Peshorja me Shigjetarin

Peshorja e ndjeshme dhe e ekuilibruar vështirë se do të jetë në gjendje të tolerojë sjelljen e Shigjetarit aventurier. Për Peshoren, Shigjetari nuk është ai që mund të frymëzojë stabilitet dhe siguri emocionale, ndërsa nga ana tjetër, ai është i lodhur nga nevoja e pamposhtur e Peshores për të diskutuar problemet e marrëdhënieve.

Peshqit me Gaforren

Sa ndjeshmëri mund të përshtatet në një marrëdhënie? Edhe pse këto dy shenja mund të jenë shoqëruesit idealë me partnerin e duhur, mes tyre ekziston një problem i madh. Kësaj marrëdhënieje i mungon dinamizmi dhe motivimi për aventura.

Demi me Virgjëreshën

Nga njëra anë dashnorja absolute e stabilitetit dhe nga ana tjetër shenja më që rezulton e aftë të irritojë edhe brendësinë e Demit. Edhe pse në teori ky kombinim i veçantë i shenjave të zodiakut mund të krijojë një familje të mrekullueshme, në praktikë gjithçka shkon keq. Demi fillon të mërzitet me anë e çuditshme të Virgjëreshës, si rezultat i së cilës ai humbet dhe interesin e tij erotik.

Bricjapi me Ujorin

Sunduesi i të dyja këtyre shenjave është Saturni. Megjithatë, në rastin e Bricjapit dhe Ujorit, ndodh një “martesë” paradoksale e tradicionales me modernen. Ujori gjithmonë i pakënaqur ka nevojë për përvoja të reja, ndërsa Bricjapi thotë se është i lumtur në zonën e tij të sigurt. Problemet do të shfaqen herët, ku ky çift është ndër më të rrallët që do të arrijë shkallët e kishës dhe jo pa të drejtë!

Advertisement
REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303