fbpx

Kopsht të mbushur me hashash, kapen 4 persona në Vlorë

79bad3b01aabf86931ca9e395afb8f15_L.jpg

Katër persona kanë rënë në pranga ditën e sotme në qytetin e Vlorës.

Bëhet me dije se ata janë të dyshuar si autorë të tentativës për kultivim të kanabisit .

Si rezultat i operacionit të policisë, në pranga ranë një 24 vjeçar, një 25, 34 dhe 47 vjeçar.

Njoftimi i policisë

Finalizohet operacioni “Beshishti”, për goditjen e veprimtarisë kriminale në fushën e kultivimit të bimëve narkotike

Operacioni nga Komisariati i Policisë Vlorë.

Në pranga 4 shtetas të dyshuar si autorë të tentativës për kultivim të kanabisit .

Sekuestrohen fidanë dhe 100 kubikë të kultivuar me fara kanabis.

Procedohet penalisht kryeplaku i fshatit Gjormë dhe një inspektor i Drejtorisë së Pyjeve dhe Kullotave në Bashkinë Selenicë.

Në kuadër të operacionit masiv për kontrollin e territorit, me qëllim parandalimin, evidentimin dhe goditjen e rasteve të kultivimit të bimëve narkotike, nga shërbimet e Komisariatit të Policisë Vlorë është finalizuar operacioni “Beshishti”, si rezultat i të cilit u arrestuan në flagrancë shtetasit:

  • S. Z., 24 vjeç, banues në Vlorë;
  • D. H., 25 vjeç, banues në Llakatund;
  • Advertisement
  • A. B., 34 vjeç, banues në Peshkëpi;
  • P. K., 47 vjeç, banues në Vlorë;

Arrestimi i tyre u bë pasi këta shtetas në bashkëpunim me njëri-tjetrin, dyshohet se janë autorë të tentativës për kultivim të bimëve narkotike, pasi në pyllin e fshatit Beshisht, shërbimet e Policisë gjetën 45 fidanë kanabis të mbjella në tokë dhe 100 kubikë të kultivuar me fara kanabis .

Po nga kontrolli i territorit në zonën e Selenicës, në një zonë të pyllëzuar në Gjormë u gjetën gjatë operacionit masiv ditën e djeshme 40 fidanë kanabis.

Në lidhje me këtë ngjarje, u proceduan penalisht për “Shpërdorim detyre” shtetasit:

▪ A. V., 56 vjeç, banues në fshatin Gjormë, me detyrë inspektor i Drejtorisë së Pyjeve dhe Kullotave në Bashkinë Selenicë.

Kontrolli masiv i territorit vijon.

 

REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303