29.5 C
Tirana
E enjte, 18 Korrik, 2024

TË FUNDIT

Kosova aplikon për të tretën herë në Interpol

spot_img

Dy herët e para nuk ka mundur të bëhet pjesë e INTERPOLI-it  por Kosova nuk do të heqë dorë.   Tashmë aplikimi për herë të tretë është bërë.

Vitin e kaluar Kosova nuk ka mundur t’i marrë votat e mjaftueshme për t’u anëtarësuar në Interpol në Asamblenë e Përgjithshme të Interpol-it që u mbajt në Dubai.

Kosova mori 68 vota pro, 51 kundër dhe 16 abstenime derisa në votimin e dytë, mori 8 vota më pak se në të parin.

Lobimi i Serbisë ka qenë shumë i ashpër kundër Kosovë. /real-news.tv/

 

spot_img

Latest Posts

spot_img

Më të lexuarat