30.5 C
Tirana
E enjte, 18 Korrik, 2024

TË FUNDIT

Kufijtë  e Kosovës/ Haradinaj: Rama-Thaçi, bashkë për idenë e rrezikshme

spot_img

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka dhënë një intervistë për Radio Televizionin e Kosovës ka akuzuar kryeministrin e Shqipërisë, Edi Rama se po mbështet Hashim Thaçin në idenë e ndarjes së Kosovës.

“Unë ju kam thënë se nuk kemi nevojë për hapje të kufijve pasi hapet pavarësia e 17 shkurtit. Mendojë që pasojat i kemi për shkak se një pjesë e lidershipit të Kosovës dhe rajonit i ka ofruar Shtëpisë së Bardhë një marrëveshje për Serbinë. Presidenti Thaçi, kryeministri Rama e ka pëlqyer këtë ide për shkëmbimin e territoreve. Është lënë të nënkuptohet në shumë raste se një opsion i tillë është miratuar dhe pëlqyer nga presidenti Thaçi dhe kryeministri Rama. Unë e kam këshilluar që është retorikë e gabuar sepse merret në qafë një popull i tërë sepse hapen kufijtë dhe s’dihet si mbyllen”, ka deklaruar Haradinaj. /real-news.tv/

spot_img

Latest Posts

spot_img

Më të lexuarat