24.5 C
Tirana
E enjte, 18 Korrik, 2024

TË FUNDIT

 Kujdes me kokoshkat nëse jeni 30 vjeç e sipër!

spot_img

Një ushqim veçanërisht i dëmshëm për trurin tuaj pas të 30-ve është kokoshka në mikrovalë.

Problemi qëndron tëk “gjalpi i rremë” që i mbulon gjë që ndikon negativisht për kujtesën. Fjalë për fjalë kokoshkat shkatërrojnë qelizat dhe rrisin inflamacionin në tru. Nga ana tjetër, prodhimi i acideve yndyrore omega-3 që bën trupi për të mbrojtur trurin komprometohet.

Një përbërës i veçantë i këtij “gjalpi”, diacetili, mendohet të jetë kancerogjen. Ndërkohë edhe veshja plastike brenda qeses, e përdorur për të mbajtur gjalpin e rremë, gjithashtu lidhet me kancerin. /real-news.tv/

spot_img

Latest Posts

spot_img

Më të lexuarat