fbpx

Lajm i trishtë/ Ndahet nga jeta këngëtarja e njohur (Emri+Foto)

ndahet.jpg

Ka mbyllur sytë përgjithmonë në moshën 76-vjeçare këngëtarja e mirënjohur Sarah Dash, e njohur si themeluese e grupit R&B “Labelle”.

Deri tani nuk janë bërë të ditura shkaqet e vdekjes.

Grupi Labelle patën sukses të madh me publikimin e këngës së tyre të vitit 1974, “Lady Marmalade”.

Ndërsa si artiste solo, Dash lançoi katër albume në studio midis vitit 1978 dhe 1988.

Advertisement
REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303