24.5 C
Tirana
E enjte, 30 Maj, 2024

TË FUNDIT

Lajmi fundit/ Kryeministri Rama takon Presidentin e Gjermanisë

spot_img

Pas takimit me Kryebashkiaken e Berlinit, Kryeministri Edi Rama në kuadër të vizitës 3 ditore në Gjermani, është takuar dhe me Presidentin Frank-Walter Steinmeier.

Kryeministri ka vizituar dhe ambientet e Bashkisë së Berlinit, ndërsa la një shënim të tij në librin ‘e përshtypjeve’.

Kryebashkiakja e Berlinit i dorëzoi Ramës një dhuratë, ndërkohë që edhe kreu i qeverisë shqiptare i dorëzoi një model artizanal të këpucëve tipike shqiptare, të punuara me dorë.

Sipas axhendës, në orën 18:00, Rama do të takohet me kancelarin gjerman, Olaf Scholz, ndërsa në orën 18:15, do të dalin në një konferencë të përbashkët.

spot_img

Latest Posts

spot_img

Më të lexuarat