fbpx

Lajmi fundit/ Redjan Rraja kërkon lirinë, ja alibia që pretendon ta shpëtojë…

Redjan Rraja ka apeluar në Gjykatën e Apelit për Krimet e Rënda, masën e sigurisë arrest me burg.

Kërkesa është depozituar nga avokati mbrojtës i Rrajës, Besnik Çerekja, i cili pretendon se klienti i tij nuk ka asnjë lidhje me atentatin e ndodhur te mbikalimi i Shkozetit.

Dyshohet se Rraja ka përdorur si alibi faktin që ka qenë me modelen Kejvina Kthjella ditën kur u krye atentati ndaj Ndojës, Landi Muharremit dhe 24-vjeçarit Andi Maloku, që ndërroi jetë dje në spitalin e Traumës.

Në media u tha dje se Kejvina Kthjella u shoqërua në komisariat për disa orë me radhë, ku u pyet për raportin e saj me Rrajën, si dhe për dijeninë që ajo kishte mbi lëvizjet e tij. Vetë modelja nuk ka bërë asnjë reagim për mediat pas lajmit.

Vijon…