fbpx

Lëvizte me pistoletë në xhep, kapet 34 vjeçari shkodran

Një 34-vjeçar nga Shkodra u arrestua nga forcat e posaçme ‘’Shqiponja’’ teksa lëvizte me pistoletë të paregjistruar.

Shtetasi E.P. u ndalua gjatë një kontrolli nga njësia ‘’Shqiponja’’, të cilët gjetën në automjetin e tij një pistoletë ‘’Walther’’ dhe 15 fishekë. Arma figuron të jetë e paregjistruar.

34-vjeçari u shoqërua në komisariat dhe më tej do të gjykohet në Gjykatën e Shkodrës.

Njoftimi i policisë:

Shkodër- Kontrolle për kapjen e personave që qarkullojnë me sende të kundraligjshme.

Kontrollet nga shërbimet e forcës së posaçme “Shqiponja” në bashkëpunim me shërbimet e Komisariatit të Policisë Shkodër.

Kapet dhe arrestohet në flagrancë një 34-vjeçar i cili qarkullonte me armë zjarri pa leje.

Sekuestrohet në cilësinë e provës materiale një armë zjarri pistoletë model “Ëalther” me 15 fishekë.

Shërbimet e forcës së Posaçme “Shqiponja” në DVP Shkodër në bashkëpunim shërbimet e Komisariatit të Policisë Shkodër, kanë ushtruar kontrolle për kapjen e personave që qarkullojnë me sende të kundraligjshme. Gjatë kontrolleve të ushtruara, falë dhe informacioneve të marra në rrugë operative u bë arrestimi në flagrancë i shtetasit:

– E. P. 34 vjeç, banues në fshatin Mali Kolaj, Shkodër.

Arrestimi i tij u bë, pasi shërbimet policore kanë ndaluar për kontroll mjetin tip “Benz” me të cilin ky shtetas po qarkullonte dhe gjatë kontrollit të ushtruar i është gjetur dhe sekuestruar në cilësinë e provës materiale një armë zjarri pistoletë model “Walther” me një krehë me 15 fishekë.

Materialet iu referuan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Shkodër për veprën penale të “Armëmbajtje pa leje”.