fbpx

“Liburna”, kjo është anija nga e cila ra turistja 25-vjeçare në Vlorë, e reja humbi jetën në spital

BAA6B0F3-028F-4460-98AE-FD2B197EB410.jpeg

Anija që po shikoni në foto është mjti lundures me emrin “Liburna”, nga e cila u rrëzua turistja që humbi jetën sot. Mjeti lundrues bën linjën Vlorë-Sazan-Karaburun, rrugë në të cilën turistët shijojnë pamjet e këtyre vendeve.

Me muzikë në sfond, anija shëtit gjatë gjithë sezonit veror, por sot pati fatin e keq që prej saj të rrëzohej turistja 25-vjeçare.

Ajo kishte ardhur nga Italia dhe paraprakisht është raportuar se ishte e dehur në momentin që u rrezua. Për ngjarjen në fjalë është arrestuar përgjegjësi i anijes, Aleksandër Gomelaj
Advertisement
REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303