fbpx

Makina përplaset me kamionin, plagosen 3 shqiptarë

Një aksident automobilistik ka ndodhur ditën e sotme në Itali.

Mësohet se në autostradën A14 një makinë tip Volkswagen u përplas me një kamion, ku kanë mbetur të plagosur tre shqiptarë

Sipas mediave italiane, tre shqiptarët e plagosur janë të moshave 20 vjeç, 22 vjeç dhe 60 vjeç. Ata u dërguan në spital për të marrë ndihmë mjekësore dhe ndodhen jashtë rrezikut për jetën.

Sipas policisë dyshohet se shkak i aksidentit mund të ketë qenë një parakalim i gabuar.