17.5 C
Tirana
E shtunë, 15 Qershor, 2024

TË FUNDIT

Mbërrijnë 8190 doza të tjera të vaksinës Pfizer, Rama: Vaksinimi vazhdon me ritëm të lartë

spot_img

Kryeministri Edi Rama ka bërë me dije se kanë mbërritur 8190 doza të vaksinës Pfizer gjatë mbrëmjes së sotme.

“8190 vaksina të tjera Pfizer mbërritën sonte, teksa vaksinimi vazhdon me ritëm të lartë”, shkroi Rama.

Ditën e sotme ka vijuar vaksinimi masiv me kalendar të kombinuar, për personat mbi 60 vjeç dhe punonjës të shërbimeve kritike.

Prej filliMit të vaksinimit janë kryer në total 391,361 doza të vaksinës ndaj COVID19, prej të cilave 301,482 vaksinime për persona mbi 60 vjeç.

spot_img

Latest Posts

spot_img

Më të lexuarat