fbpx

Merkel do të mbyllë ‘Facebook-un’, ja arsyeja

eed9fd24bcb598caac7ca11c149e1513_L.jpg

Me largimin nga drejtimi i CDU-së,  kancelarja gjermane Angela Merkel, tashmë ka marrë edhe një vendim tjetër. Ajo do të largohet nga Facebook-u.

Duke e njoftuar këtë lajm përmes një videoje të publikuar në këtë rrjet social kandelarja Merkel falënderon të gjithë mbështetësit e saj, duke ju kujtuar se punën e saj si kancelare mund të vazhdojnë ta ndjekin. Ajo, njëkohësisht zbulon dhe arsyen e këtij vendimi.

‘Ju e dini që unë nuk jam më kreu i CDU dhe kjo është arsyeja pse unë do të mbyll faqen në Facebook’, tha Merkel. /real-news.tv/

Advertisement
REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303