fbpx

“Merr zarfe”, debati Zheji-Ristani: Të kam parë tapë, lëre alkoolin

E09B41DC-BD99-4F72-8D73-918CC4828358.jpeg

Debat i ashpër dhe me ofendime mes analistit Artur Zheit dhe ish-deputetit të Partisë Demokratike, Arben Ristani. Gjatë emisionit “Opinon”, Ristani ka akuzuar Zheiun se merrte zarfa për të mbrojtur kryedemokratin Lulzim Basha, por nuk ka përmendur emra. Ndërsa e menjëhershme ka qenë përgjigja e analistit, i cili e cilësoi Ristanin si person të alkoolizuar.

PJESË NGA DEBATI: 

Ristani: Ti nuk mund të bësh provokime të tilla spese dhe ti ke përfitime për pozicionin që mban, takohesh merr ca zarfe diku.

Zheji: Ti je i paturpshëm, se unë të kam parë ty tapë shumë herë kur negocioje dhe nuk mbaje presionin për të bërë atë që bën.

Ristani: Mos fol budallallëqe.

Zheji: Ti je keq, ke probleme dhe mbaji.

Ristani: Mos merr zarve poshtë e lartë dhe provokime të tilla mos bëj.

Zheji: Modero alkoolin se të dëmton neuronet. Nuk të fola asgjë nënbrez.

Ristani: Unë jam burrë e bëj jetën time, por është e ulët të marrësh zarfa

Zheji: Modero alkoolin, zarfet i merr ti.

Ristani: Ti e nise.

Zheji: Të fola për Vushen.

Ristani: E hapa unë.

Zheji: Tërhiqe atë që the.

Advertisement
REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303