Merrnin ryshfet, arrestohen 2 inspektorët bashkiakë, shpallet në kërkim i treti

Uniformat blu të Shkodrës kanë finalizuar me sukses operacioniin e koduar “Akomoduesi”. Policia bën me dije se ka arrestuar dy inspektorë të taksave që punonin në Bashkinë e Shkodrës.

Të arrestuar kanë përfunduar inspektorët me inicialet B.P dhe I.M.

Ndërkaq, inspektori D.H u shpall në kërkim policor. Arrestimi i tyre u krye nën akuzën e korrupsionit pasiv. Ndërkaq, pronari i një hoteli është proceduar penalisht në gjendje të lirë.