fbpx

Messi ‘Zot’ te Barcelona, kërkon largimin e Valverde, zgjedh trajnerin e ri

Lionel Messi mezi po e pret fundin e sezonit, kjo u duk qartë edhe në duelin kundër Getafes.

Argjentinasi ka udhëhequr Barcelonën këtë sezon drejt titullit në La Liga, por dështoi sërish në Champions League ku u mposht nga Liverpooli.

Mediet në Spanjë raportojnë se Lionel Messi po kërkon ndryshime në stol te Barcelona dhe ka dhënë miratimin për zëvendësimin e Ernesto Valverde pas përfundimit të sezonit.