23.5 C
Tirana
E diel, 21 Korrik, 2024

TË FUNDIT

Meta uron 7 Marsin: Nderim përjetë mësuesve dhe pedagogëve

spot_img

Presidenti i Republikës, Ilir Meta ka uruar festën e 7 Marsit për mësuesit dhe pedagogët shqiptarë.

Me një reagim në “Facebook”, kreu i shtetit shkruan se mësuesit përçuan dijen ndër breza duke konsoliduar vlerat qytetare dhe atdhetare.

“Të dashur mësues, pedagogë e profesorë shqiptarë: Gëzuar nga zemra 7 Marsin, Ditën e Mësuesit! Nderim përjetë, respekt dhe mirënjohje ndaj veprës tuaj të ndritur dhe suksese në misionin fisnik të përçimit të dijes dhe vlerave qytetare e atdhetare!”, shkruan Meta.

spot_img

Latest Posts

spot_img

Më të lexuarat