21.5 C
Tirana
E enjte, 30 Maj, 2024

TË FUNDIT

Ministri i Brendshëm reagon për vrasjen e oficerit të krimeve dhe paralajmëron: Dora e zezë që shtiu kundër tij do të marrë ndëshkimin më të ashpër

spot_img

Ministri i Brendshëm, Bledi Çuçi, ka reaguar pak më parë lidhur me vrasjen e Oficerit të Krimeve në Komisariatin e Lezhës, Saimir Hoxha.

Postimi i plotë:

I tronditur nga lajmi i kobshëm i vrasjes së oficerit të Policisë së Shtetit në Lezhë, Saimir Hoxha. Nuk ishte dashur që Policia e Shtetit të kishte një tjetër dëshmor në luftën e saj të vazhdueshme me paligjshmërinë. Dora e zezë që shtiu kundër tij do të marrë ndëshkimin më të ashpër sipas ligjit. Policia e Shtetit po bën gjithçka duhet në një operacion të gjerë për kapjen e autorit. Sado të kërkoj me kujdes fjalët për të shprehur ngushëllim për familjen Hoxha, zor se mund të gjej të atë të duhurën për të zbutur sadopak peshën e rëndë të këtij akti kriminal. Kurajo dhe forcë brenda vetes! Lufta me krimin është e vazhdueshme dhe kurrsesi që ne nuk do të dorëzohemi përballë askujt. Kurrë!

 

spot_img

Latest Posts

spot_img

Më të lexuarat