fbpx

Moti për sot, e mërkurë 25 mars 2020

Gjatë ditës së sotme pritet përmirësim i pjesshëm i motit, i cili do të të jetë me alternime kthjellimesh dhe vranësira mesatare deri të dendura të pasuara nga rreshje shiu dhe rreshje bore të pakta në zonat malore. Era do të jetë me drejtim Verilindje (NE) me shpejtësi 10-15 m/sek në bregdet. Valëzimi do të jetë i forcës 5 me lartësi vale 1,3 -1,5 metër në det të hapur. Temperaturat do të jenë me rritje.

Temperaturat min dhe max:

Zonat  malore  -3/7°C

Zonat e ulëta  -2/15°C

Zonat bregdetare 2/16°C