fbpx

Ndarje nga Maqedonia e Veriut/ Kryeministri Rama: Në qershor, nëse nuk do…

ram.png

Në fjalën e tij gjatë konferencës së përbashkët me kancelarin gjerman, Olaf Shcolz, Kryeministri Rama ka komentuar dhe deklaratën për ndarje nga Maqedonia e Veriut, duke thënë se nëse do të bllokohemi sërish për shkak të Bullgarisë, ndarja do ndodhë në muajin qershor.

“ Ndarja do të ndodhë vetëm në rast se në qershor do të bllokohemi sërish për shkak të Bullgarisë. Në rast se kjo ndodh ne do të kërkojmë që të na ndajnë sepse është diçka e pamundur që të përballohet gjatë që ti të mos dalësh dot nga shtëpia sepse duhet të zgjidhin problemet me njëri tjetrin dy vende fqinj.”, tha Rama.

 

Advertisement
REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303