33.5 C
Tirana
E martë, 16 Korrik, 2024

TË FUNDIT

Në një shkollë të Danimarkës mësojnë se Serbia nuk ekziston

spot_img

Në një shkollë në Danimarkë një libër me harta tregon se si Serbia nuk ekziston dhe Kosova paraqitet me kufij më të gjerë territorialë, duke u kufizuar me Hungarinë.

Edhe pse mund të jetë thjeshtë një lapsus, në këtë hartë territori e Serbisë është futur brenda kufijve të Kosovës, në një moment kur tensionet dhe diskutimet për ndryshim kufijsh janë në kulm.

Publikimi i kësaj harte në rrjetet sociale ka sjellë shumë reagime dhe ilaritet. /Real-news.tv/

spot_img

Latest Posts

spot_img

Më të lexuarat