fbpx

Në spital vdesin 2 veta, akuza të rënda ndaj mikut të Taulant Ballës

LAJMI-I-FUNDIT-1-1-822x462-4.jpg

Sipas një denoncimi të publikuar nga ish-Kryeministri Sali Berisha, një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Spitalin e Përrenjasit, ku mësohet se dy të sëmurë kanë ndërruar jetë nga ilaçet e skaduara.

Dy pacientë kanë vdekur në këtë spital si pasojë e kurimit të gabuar nga mjeku Sami Agolli,  që është njëkohësisht edhe kryetar i Partisë Socialiste në Përrenjas,

Familjarët kanë kërkuar aktekspertimin por mjeku në fjalë është i mbrojtur nga Taulant Balla.

Denoncimi i plotë

‘Vdesin dy te semure brenda jave nga ilaçet e skaduara ne spitalin e Prenjasit!

Familjaret kerkojne ekspertizen por akuzohet Taulant Balla se e pengon ate per te mbrojtur mjekun qe eshte dhe kryetar i PS!

Lexoni denoncimin e qytetarit dixhital. sb

Pershendetje dr, Dua te dencoj nje rastet e ndodhura se fundi ne spital prenja Vdes pacienti 2 tashme Nga Nga ilacet e skaduara Edhe nga keq dhenia kurimi nga doktor Sami. Agolli nje koha ishte eshte kruetar partiseë socialiste Prenjas Vdes ne duart e keti doktori brenda 1 jave I ka marr jete 2personave. Familjaret kane kerkuar akt ekspertize Por nderhurja e taulant balles e ka bere teveahtire. Ju lutem publioeni Edhe anonim ju lutem. Flm.’

REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303