Nën depresion plagos veten dhe mbyllet në banesë, policia rrethon zonën

Foto ilustruese

Një 30-vjeçar në Patos, në kushte depresioni, ka dëmtuar veten me thikë në gjoks dhe pjesë të tjera të trupit.

Ngjarja ka ndodhur mëngjesin e sotëm në lagjen “Naftëtari”.

Shtetasi N. Xhelaj pas këtij akti është mbyllur në banesën e tij në katin e gjashtë të një pallati ku ai banon.

Forcat të shumta policie, ambulanca dhe forcat zjarrfikëse shkuan në vendngjarje.

Pas më shumë se 3 orë negociata, policia arriti të nxirrte 30-vjeçarin nga banesa ku ishte mbyllur prej orës 06:00.

Ai u transportua me ambulancë në spital për trajtim mjekësor.