fbpx

Ngjarje e pazakontë, u zhvesh dhe u lidh vet në mal, 28-vjeçari nga Malisheva inskenoi rrëmbimin

1e5a8d8b84644abb4ff57812d76c6498_L.jpg

 

Mediat kosovare raportojnë se 28-vjeçari Jetmir Rudi nga fshati i Rud në Malishevë, i cili u raportua si i zhdukur dhe më pas si  i dyshuar se e kishin marrë peng, ka inskenuar vetë gjithë ngjarjen,madje edhe pamjet që kishin dalë ku ai shihej i lidhur e i zhveshur në mes të malit, i ka inskenuar vetë.

Bëhet me dije se 28-vjeçari kishte lidhur veten me ngjitse, por jo duart, të cilat i kishte vënë pas shpinës që mos shihen në foto, më pas e kishte lënë telefonin në një vend që të filmonte dhe më pas kishte shpërndarë në rrjetet sociale edhe fotot. Rrobat të cilat i kishte deklaruar që ia kishin marrë,  i kishte fshehur vetë në mal.

 

Mësohet se të gjitha këto i ka pranuar vetë 28-vjeçari në polici.

“Rasti rikualifikohet si ”Deklarim i rrejshëm”. Pas një pune intensive të njësiteve të hetuesisë dhe i gjetur para provave që posedon policia, i dyshuari ka pranuar se ka inskenuar rastin e rrëmbimit. I njëjti ka treguar edhe vendin ku ka fshehur telefonin dhe provat tjera, prandaj mbështetur në këto rrethana, me urdhër të prokurorit të shtetit rasti rikualifikohet si ”deklarim i rrejshëm”. Veprimet tjera si pjesë e procedurës do të ndërmerren në konsultim me prokurorin kompetent”, ka deklaruar policia.

REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303