fbpx

Ngjarje e rëndë/ Po ziej rakia, fëmija 2-vjeç bie brenda kazanit, detajet e para drithëruese

LAJMI-I-FUNDIT-1-1-822x462-4.jpg

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur mbrëmjen e sotme në Skrapar, ku një fëmijë thuajse 2 vjeç ka rënë në kazanin e rakisë.

Babai fëmijës kishte lënë rakinë duke zier në oborr dhe fëmija është rrëzuar duke rënë brenda.

Si pasojë fëmija i mitur ka pësuar djegie të rënda dhe fraktura të shumta në të gjithë trupin.

Ngjarja aksidentale ka tronditur jo vetëm familjarët e djalit, por të gjithë banorët e fshatit Therepel, të cilët kanë ndihmuar familjen për ta transportuar fëmijën drejt Spitalit të Skraparit.

Largësia e madhe e fshatit me Skraparin ka bërë që fëmija të mbërrijë në duart e mjekëve në gjendje kome.

Mjekët e Spitalit të Skraparit e kanë transportuar të miturin me ambulancë drejt Spitalit të Traumës në Tiranë,duke deklaruar se gjendja e fëmijës ishte mjaft kritike.

Advertisement
REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303