fbpx

“Një rrezik konkret te njësia 10”. Presidenti Meta flet për Sali Berishën dhe trondit vendin: Do publikoj disa…

Sali-Berisha-dhe-Ilir-Meta.jpg

8 VJETORI I PAVARESISE SE KOSOVES - Ish Kryeministri, Sali Berisha, Kryetari i Kuvendit Ilir Meta dhe deputeti i PS, Pandeli Majko, gjate nje pritje festive me personalitete shteterore me rastin e 8 vjetorit te festes se Pavaresise se Kosoves./r/n/r/n8 ANNIVERSARY OF INDEPENDENCE OF KOSOVO - Former Prime Minister Sali Berisha, Parliament Speaker Ilir Meta and lawmaker, Pandeli Majko, during a festive reception with state dignitaries on the occasion of the 8th anniversary of the feast of the Independence of Kosovo.

Presidenti Ilir Meta teksa doli pak më parë në një konferencë të jashtëzakonshme u pyet edhe për emrin e qytetarit dixhital që i ka denoncuar për rrezikun e blerjes së votave. Meta zbuloi se “doktori është figurë e madhe”, ndërsa theksoi se ka një rrezik për manipulimin e votave në njësinë nr.10.

“Jo për doktorin, ai është figurë e madhe tani. Unë i referohem një rreziku konkret te njësia 10. Ka denoncime pafund, foto video që vijnë në presidencë. Do ti bëjmë publike në orët në vijim. Celibashi dha siguri që nuk ndodh, por kam marrë informacion që ka tentativa. Edhe përpjekja për të penguar emigrantët është për faktin që të bërë marifete duan të mos vijnë, shpresoj se opozita e ka të qartë.”-tha Meta.

 

 

 

Advertisement
REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303