fbpx

‘Nuk e di çfarë mund ta ketë shkaktuar’/ Tragjedia në Tetovë, flet numri 2 i zjarrfikësve: Ka nisur nga brenda, erdhëm për 2-3 minuta, por…

717F4276-FBCE-47B1-817A-34BD6A104468.jpeg

Numri dy i zjarrfikësve të Tetovës ka dhënë detaje lidhur me tragjedinë e ndodhur mbrëmjen e sotme. Saso Trajcevski ka bërë me dije se ka shumë viktima nga zjarri dhe se zjarrfikësit kishin përdorur çdo mjet për të shuar flakën.

Pra, në orën 21:02, u raportua se spitali në qendrën mjekësore në Tetovë ishte duke u djegur. Ekipet, në 3-4 minuta, jo më shumë, mbërritën në vendngjarje. Me rreth 7 automjete dhe mbi 30 zjarrfikës. Kur ekipi mbërriti, ndërtesa ishte në flakë. Pra ka nisur nga brenda, jo nga jashtë. Ka shumë viktima. Por nuk e dimë numrin. Nuk e dimë ende çfarë e ka shkaktuar zjarrin,”-tha ai.

Advertisement
REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303